Ana Sayfa Spor 11 Aralık 2021 180 Görüntüleme

Mete Gazoz ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’na büyük onur

 Ödül merasiminde konuşan Koç Holding İdare Heyeti Üyesi Caroline N. Koç, “Bildiğiniz üzere son yıllarda tüm dünyayı zorlayan gelişmelere tanıklık ediyoruz: Global iklim krizi, afetler, jeopolitik belirsizlikler ve devam eden koronavirüs pandemisi, hayatımızı olumsuz istikamette etkileyen problemlerden yalnızca birkaçı. Bütün bu zorluklar karşısında bireyler ve kurumlar olarak gezegenimize ve tüm canlılara karşı sorumluluğumuzun artık daha da arttığını düşünüyorum. Bununla birlikte, daha fazla sorumluluk alarak; seçimlerimizi farkındalıkla yaparak ve daha bahadır kararlar vererek; daha iyi bir geleceği birlikte inşa edebileceğimize yürekten inanıyorum. İşte tam da bu noktada sporun ve atletlerin rolü çok değerli. Mustafa’nın da her vakit altını çizdiği üzere: ‘Daha gelişmiş bir toplum ve daha iyi bir gelecek için sporun tabana yayılması’ epey değerli. Bu vizyonla, sporun toplumun tüm bölümleri tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Hayatı boyunca sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne tutkuyla inanan, sporu şahsî ve toplumsal gelişimin ayrılmaz kesimi olarak gören Mustafa V. Koç’un ülküleri ışığında hayata geçirilen Mustafa V. Koç Spor Mükafatı beşinci defa sahibini buldu. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda göstermiş olduğu başarılı performansıyla ülkemize okçuluk alanında birinci Olimpiyat altın madalyasını kazandıran Mete Gazoz ile Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı 5’inci sırada tamamlayan, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyaya ulaşan ve yıllardır süregelen başarılarıyla gurur kaynağımız olan A Ulusal Bayan Voleybol Grubumuz “2021 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü.

Koç Holding ve Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliğiyle düzenlenen ve kalıcı teması, “Olimpik kıymetlere katkı” olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü kazananlar, 550 bin TL’lik para ödülünün de ortak sahibi oldular. Pandemi kaideleri nedeniyle bu yıl da dijital ortamda gerçekleştirilen merasim, 9 Aralık akşamı Koç Holding’in Youtube kanalından yayınlandı.

Mete Gazoz: “Diliyorum ki bu tarihi muvaffakiyet birçok genç kardeşimize ilham olur ve topraklarımızdan kaç olimpiyat şampiyonları çıkar.”

“Ok ve yayı birinci kere elime aldığımda şimdi 3 yaşındaydım. Spor hayatımın her vakit bir modülü oldu. Hatta bir modülü oldu demek yetmez; ben hayatı sporla öğrendim” diyerek teşekkür konuşmasına başlayan ulusal okçumuz Mete Gazoz, “2016 yılında Rio’da gerçekleşen Olimpiyat Oyunları’ndan sonra evvel kendime, sonra tüm halkımıza bir kelam vermiştim: Tokyo’da altın madalyanın sahibi ben olacaktım. Bugün karşınıza çocukluk hayalini gerçekleştirmiş ve sizlere olan kelamını tutmuş bir Olimpiyat Şampiyonu olarak çıkmanın gururunu yaşıyorum. Diliyorum ki okçuluk branşında elde ettiğim bu tarihi muvaffakiyet birçok genç kardeşimize ilham olur ve topraklarımızdan kaç olimpiyat şampiyonları çıkar. Merhum Mustafa Koç, spora ve atlete ehemmiyet veren, Türk sporunun gelişimi için uğraş sarf eden, yüzlerce atletin yetişmesine vesile olan çok pahalı bir iş insanıydı. Kendisini hürmetle anıyorum. Onun ismini taşıyan bu mükafata beni lâyık gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ederim” dedi.

Eda Fazilet Dündar: “Karşımıza dikilen ön yargılar ne kadar dirençli olursa olsun daima daha güçlü duracağız. İnanıyorum ki, daima birlikte daha birçok başarılara imza atacağız.”

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi ismine konuşma yapan ekip kaptanı Eda Fazilet Dündar ise; “Bu kıymetli ödül için Koç Topluluğu’na, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi’ne, heyete, seçici heyete ve elbette, spora, dostluğa ve uygunluğa adanmış bir kalbe, Mustafa Koç’a tüm ekip arkadaşlarım ismine teşekkür ederim. En büyük başarılarımızda yanımızda olamasa da hala bizimle olduğunu hissediyoruz. Ülkemizin her köşesinde, her alanda gayret veren, tüm gücüyle sıçrayan, her topa uzanan, bazen fileye takılsa da yine, tekrar deneyen tüm bayanlar. Siz de bu ekibin bir parçasısınız! Daima birlikte, harikalık, dostluk ve hürmet üzere olimpik pahaların taşıyıcısı olacağız. Şartlar ne sunarsa sunsun biz daima daha düzgününü arayacağız. Maksatlar ne kadar erişilmez görünürse görünsün, biz daha süratli koşacağız. Karşımıza dikilen ön yargılar ne kadar dirençli olursa olsun daima daha güçlü duracağız. İnanıyorum ki, daima birlikte daha birçok başarılara imza atacağız” dedi.

Caroline N. Koç: “Sporun toplumun tüm bölümleri tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Koç Holding İdare Şurası Üyesi ve Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyet Lideri Caroline N. Koç ise şöyle konuştu: “Sevgili Mustafa’yı anmak; onu ‘Mustafa Koç’ yapan kıymetleri anımsamak; sporun dönüştürücü tesirine olan inancını ve bu istikametteki vizyonunu yaşatmak üzere; bu yıl 5. sefer bir ortadayız. Bildiğiniz üzere son yıllarda tüm dünyayı zorlayan gelişmelere tanıklık ediyoruz: Global iklim krizi, afetler, jeopolitik belirsizlikler ve devam eden koronavirüs pandemisi, hayatımızı olumsuz tarafta etkileyen sorunlardan yalnızca birkaçı. Bütün bu zorluklar karşısında bireyler ve kurumlar olarak gezegenimize ve tüm canlılara karşı sorumluluğumuzun artık daha da arttığını düşünüyorum. Bununla birlikte, daha fazla sorumluluk alarak; seçimlerimizi farkındalıkla yaparak ve daha bahadır kararlar vererek; daha iyi bir geleceği birlikte inşa edebileceğimize yürekten inanıyorum. İşte tam da bu noktada sporun ve sportmenlerin rolü çok değerli. Mustafa’nın da her vakit altını çizdiği üzere: ‘Daha gelişmiş bir toplum ve daha iyi bir gelecek için sporun tabana yayılması’ epeyce değerli. Bu vizyonla, sporun toplumun tüm kısımları tarafından benimsenmesi; ülkemizin spor alanındaki gelişimi ve sporla bir ortada eğitim modelleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Caroline N. Koç: “Ödüle aday gösterilen atletler ortasından en hakikat seçimi yapmak; bizim için büyük bir sorumluluk.”

Caroline N. Koç konuşmasına şöyle devam etti: “1.000’i aşkın; federasyon, kulüp, sivil toplum kuruluşu ve akademisyen tarafından mükafata aday gösterilen sportmenler ortasından en hakikat seçimi yapmak; bizim için büyük bir sorumluluk. Hele ki Olimpiyat yılında bir isimde karar kılmak daha da güç. Gerek alanında gösterdiği sıra dışı muvaffakiyet; gerek olimpik pahalarla bütünleşen kişiliği nedeniyle Mustafa Koç Spor Ödülü’nü kazanan atletimiz; Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemize okçuluk kolunda birinci altın madalyayı kazandıran Mete Gazoz. 2021 Mustafa Koç Spor Mükafatı için tek bir isim belirlemekte zorlandık demiştim. Gerçekten bu yıl ödül yönetmeliğimizin bize tanıdığı esnekliği sonuna kadar kullandık ve mükafatı paylaştırmaya karar verdik. Ödülümüzün öbür kazananı; yıllardan beri devam eden başarılarına ek olarak temsil ettikleri kıymetlerle de bizi her vakit gururlandıran A Ulusal Bayan Voleybol Ekibimiz. Kazanan değerli atletlerimizi ve yöneticilerini gönülden tebrik ediyor; gelecekte de tüm sportif ve toplumsal faaliyetlerinde muvaffakiyetler diliyorum.”

Uğur Erdener: “Mustafa Beyefendi, bu spor ödülünün, daima savunduğu insani bedellerin spor yoluyla toplumda yaygınlaşmasına öncülük edeceği inancındaydı.”

Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise “Saygıdeğer iş insanı, atlet, spor yöneticisi, sporun destekçisi ve bunların daha da ötesinde, hayat ideolojisini mükemmeliyet, hürmet ve dostluk üzere Olimpik Bedeller üzerine kurmuş Mustafa Koç’u bir sefer daha rahmetle anıyorum. Mustafa Beyefendi, bu spor ödülünün, daima savunduğu insani bedellerin spor yoluyla toplumda yaygınlaşmasına öncülük edeceği inancındaydı. Kanımca bu vasiyet artık fazlası ile yerine getirilmiş bulunmaktadır. Milletlerarası Olimpiyat Komitesi Üyesi, rekorları uzun yıllar kırılamamış, birebir bedelleri savunan pahalı dostum ve arkadaşım Sergey Bubka’nın da bu merasimde bizlerle birlikte olması Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün yalnızca ülkemizde değil, memleketler arası alanda da hedefine ulaştığını göstermektedir. Ödül, vereni değil, verileni öne çıkaran bir yüceltmedir. Bu itibarlı mükafata daha evvel lâyık bulunan başarılı atletlerimizin, Olimpik ve kozmik pahaları yaşayarak ve yaşatarak topluma örnek olduklarını görüyor ve bundan büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

Dünyaca ünlü yüksek atlama şampiyonu Sergey Bubka gecenin özel konuğuydu.

Ödül gecesine yolladığı görüntü bildiriyle katılan dünyaca ünlü, yüksek atlamada Olimpiyat şampiyonu Sergey Bubka, Mustafa V. Koç Ödülü’nün herkesi olimpik kıymetler etrafında birleştirdiğine ve 21. yüzyılda sportmen olmanın sorumluluklarına vurgu yaparak, “Olimpik kıymetler dostluk, harikalık ve hürmet manasına geliyor. Ülke olarak olağanüstü sporcularınız ve spor geçmişiniz var. Tokyo Olimpiyatları’nda kazandığınız 13 madalyadan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Atletlerin topluma ve gençlere örnek olmaları gerektiğini düşünüyorum. Herkes sözlerinizi ve başarılarınızı takip ediyor, lakin sizlerin de mesleğiniz boyunca aldığınız eğitime değer vermeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz bilgi birikimi ve aldığınız eğitim, mesleğiniz boyunca en iyi olmanıza ve toplum için rol model olmanıza çok yardımcı olacaktır” dedi.

Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Seçici Heyeti:

  • Hasan Arat, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lider Yardımcısı, Avrupa Olimpiyat Komiteleri İdare Şurası Üyesi
  • Dr. Hülya Aşçı, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Vücut Eğitimi ve Spor Eğitimi Kısım Lideri
  • Efe Aydan, Ulusal Basketbolcu, Avrupa Karmasına Seçilen Birinci Türk Sportmen
  • Turgay Demirel, FIBA Avrupa Lideri, FIBA Dünya Lider Yardımcısı, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi İdare Konseyi Üyesi, TBF Onursal Lideri

Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyeti:

  • Koç Holding İdare Konseyi Üyesi, Mustafa V. Koç Spor Mükafatı Heyet Lideri Caroline N. Koç
  • Koç Holding İdare Heyeti Lideri Ömer M. Koç
  • Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri ve Memleketler arası Olimpiyat Komitesi Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener

Mete Gazoz Hakkında:

Ulusal atlet Mete Gazoz, 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Okçulukta birinci memleketler arası muvaffakiyetini Çin’in Wuxi kentinde düzenlenen 2013 Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonası’nda Yıldızlar kategorisinde klasik erkek yay grubu ile gümüş madalya kazanarak elde etti. Nottingham’da düzenlenen 2016 Avrupa Okçuluk Şampiyonası’ndaki ferdi kategorisinde gümüş madalya kazanan Mete Gazoz, 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılarak Türkiye kafilesindeki en genç sportmen oldu. 2017 Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda karışık grup klasik yay kategorisinde Yasemin Ecem Anagöz ile birlikte ve kişiselde dünya 3’üncüsü oldu. Dünya Okçuluk Federasyonu (WA) tarafından düzenlenen oylamada erkekler klasik yayda 2018’in en iyi sportmeni seçildi. Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’nda karışık grup kategorisinde bronz madalya maçında Meksika’ya 6-2 mağlup olarak 4. oldu. Ferdî müsabakalarda ise İtalyan Mauro Nespoli ile altın madalya maçını 6-4 kazanarak Türk okçuluk tarihinin birinci Olimpiyat altın madalyasının sahibi oldu.

A Ulusal Bayan Ulusal Voleybol Ekibi Hakkında:

Türkiye Bayan Ulusal Voleybol Kadrosu birinci memleketler arası müsabakasını 1957’de “Uluslararası İstanbul Turnuvası”nda Romanya’ya karşı oynadı, birinci galibiyetini ise 22 Temmuz 1961’de Batı Almanya’ya karşı 3-2’lik skorla elde etti. Birinci sefer 2008 FIVB Dünya Grand Prix şampiyonasına katılıp 7. sırayı aldıktan sonra 2012 FIVB Dünya Grand Prix finallerine de katılarak bronz madalya kazandı. Bu muvaffakiyet, kadronun dünya sıralamasında birinci kere 6. sıraya yükselmesini sağladı. Türkiye, Avrupa şampiyonalarına 15 kere katıldı ve 2003 yılında Ankara’da düzenlenen şampiyonada final oynadı. 2019 yılında ise yeniden Ankara’da birebir turnuvada ikinci defa gümüş madalya sahibi oldular. Filenin Sultanları, Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda ikinciliğin yanında birebir vakitte 3 defa üçüncü olma muvaffakiyetini da elde etti. Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ise Ulusal Kadro tarihimizde birinci kere çeyrek finale yükseldi ve Olimpiyat Oyunları’nı 5. sırada tamamladı. Bu Türk voleybolunun en büyük başarısıdır. Ulusal Grup, 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın üçüncülük maçında rakibi Hollanda’yı 3-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Milliyet

hack forum hacker sitesi hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı beylikdüzü escort
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum